Na współczesnym rynku Home Audio działają firmy z wielu krajów. Coraz bardziej znaczące miejsce na nim zajmują polscy producenci. Zwłaszcza w segmencie kolumn działa kilka firm które tworzą swoje produkty od lat i są doceniane przez sympatyków audio z Polski jak i Europy.

Osoba szukająca kolumn na forach internetowych z pewnością znajdzie opinie o takich firmach jak: Pylon Audio, Stx, Tonsil, Audio Academy, Melodika, Taga Harmony. Naszym zdaniem wszystkie te firmy tworzą ciekawe produkty które są konkurencyjne w stosunku do produktów uznanych producentów. Z uwagi na powyższy fakt wszystkie te kolumny są fizycznie dostępne w naszym salonie Terapia Dźwięku na ulicy Okrzei 42 w Kielcach.

Dlaczego te kolumny ?

Rynek kolumny jest bardzo szeroki istnieją na nim firmy które działają od dziesięcioleci, żeby w stosunku do nich wprowadzić atrakcyjny produkt trzeba "dać więcej za mniej". Co to znaczy taka nowa polska kolumna musi zagrać wyraźnie lepiej niż "uznanego producenta" żeby zaistnieć i zostać kupiona. Efekt dźwiękowy musi być silniejszy niż renoma marki konkurencji. W wielu przypadkach tak właśnie jest i jest to główny argument żeby kupić taką kolumnę.

Druga ważna sprawa to produkcja na indywidulane wykonanie. Polscy producenci mogą wytworzyć kolumnę w wykończeniu jakie życzy sobie klient. Przykładowo dla Pylona nie ma problemu żeby wykonać kolumny w kolorze pistacji czy różu. Dotyczy to nie tylko koloru ale i faktury. Może to być fornir, lakier czy mat. Klient końcowy uzyskuje więc kolumnę wykonaną seryjne (powtarzalną, przewidywalną dźwiękowo) a w kolorze na indywidulane zamówienie. Czego chcieć więcej?

Podsumowując polskie kolumny są naprawę dobre i mogą wyglądać jak chcemy. Trzeba dać im szanse i posłuchać. Zapraszamy do salonu Audio Car Terapia Dźwięku na Okrzei 42.